udalosti

Nejnovější články

- Reklama -udalosti

Co z ložnice vyhodit, aby se vám spalo pohodlně?

Víte proč ložnice patří k nejdůležitějším částem domu? Protože si toho více neuvědomujeme, ale strávíme v ní až 1/3 svého života. Ležením v posteli nedáváte jen odpočinek vašemu tělu, ale zároveň nabíráte novou sílu a energii, abyste mohli pokračovat ve vašich aktivitách dále. Proto je třeba zvolit vhodné barvy a umístění nábytku, aby se tato místnost stala pro nás vhodnou pro relaxaci a regeneraci.

Poloha ložnice
Umístění ložnice umí napovědět o postavení osoby v rámci rodiny. Hlava rodiny by měla mít ložnici co nejdál od vchodu a hlavní ulice. V domě poskytujícím více než 3 ložnice, by pán nebo paní domu neměli spát v ložnici u kuchyně, kvůli pocitu podřazenosti ostatním členům rodiny. Mohlo by to mít negativní dopady na vztah v podobě jejich sebedůvěry nebo ambicí.

Nedobrým nápadem je mít ložnici rovnou nad nebo pod garáží. Ložnice nad garáží vytváří stejný pocit jako byste spali na střeše skladiště a díky stropu se k vám mohou dostávat všechny vibrace z ulic a narušovat harmonii vaší ložnice a pokud ne, pořád je pod vámi velký prázdný prostor. Tento pocit však můžete odstranit natažením koberce, který bude sloužit jako filtr pro vibrace přicházející zdola. Máte-li ložnici nakonec umístěnou pod garáží budete mít neustálý pocit, že váš domov je dočasný a nestojí za to abyste věci vybalovali z krabic.

Podkrovní ložnice také nejsou ideálním řešením, jelikož strop do tvaru A vyvolává sklíčený pocit. V takové ložnici je třeba nalézt vhodné umístění nábytku a udržovat v nich dostatečné osvětlené. Zesvětlení prostoru je jedním z nejlepších způsobů, jak zvedat energii v místnosti. Je to vynikající způsob, jak eliminovat negativní působení šikmého stropu. Můžete toho docílit například použitím světlých barev na stěny.

Podle Feng šuej je pro ložnici nejlepším místem jihozápadní část vašeho obydlí. Právě manželské a partnerské vztahy jsou dost tímto směrem ovlivňovány. Pro děti nebo studenty je vhodný severovýchodní směr, který přispěje k úspěchům ve škole. Vědomosti a akademické úspěchy jsou dominantní stránkou tohoto směru.

Polohy postele
Postel by měla být obrácena do jednoho z našich šťastných směrů, což znamená, že by tím směrem měla stát hlava postele, když ležíme. Nejlepší poloha postele je úhlopříčně proti dveřím. Pro lepší cirkulaci vzduchu by bylo vhodné mít postele vyvýšené nad podlahou. Po obou stranách postele umístěte stejný nábytek.

Ideální je mít postel vyrobenou ze dřeva nebo iz bambusu. Za postelí by měla být stěna a ne okno, které vytváří pocit nejistoty. Pro váš odpočinek a snění je důležité, aby vaše postel měla dostatečné soukromí a byla oddělena od ostatních součástí vašeho života. Udělejte vše co je ve vašich silách abyste toho dosáhli. Buďte kreativní. I lidé, kteří žijí bez partnera, by rozhodně měli volit manželskou postel. Tím totiž připravují místo pro příchod budoucí lásky.

Zrcadla z ložnice pryč
Zrcadla by neměla být obrácena směrem k posteli. Feng Šuej učení dokonce tvrdí, že by zrcadla v ložnici neměla co vůbec hledat. Pokud jednou však to zrcadlo máte, neměly by být otočeny směrem k posteli a na noc jej otočte nebo zakryjte. Podle této prastaré filozofie vám zrcadla během spánku brání zbavovat se starých emocí.

Doplňky v ložnici
Hlavní zásadou je to nepřehnat s výzdobou. Ložnici můžete dodat energii, která podpoří manželství, romantiku, lásku a vztahy. Umístění páru mandarínských kachen, růžového krystalu ve tvaru srdce a jiných symbolů lásky může ve Vaší ložnici aktivovat štěstí v této oblasti. Nedoporučuje se dělat si z ložnice místem bohatství a štěstí. Tyto věci je lepší pěstovat ve společenských místnostech jako je jídelna nebo obývací pokoj.

Hlavní roli to hrají materiály a nábytek pro nastavení povahy místnosti. Použití extrémních jin a jang barev, jako například tmavá sedací souprava v místnosti s bílou dlažbou může vytvořit konflikt. Jangové prostředí inklinuje k vytvoření extrémní tvrdosti v místnosti a vyžaduje vyvážení měkkými tóny. prostřednictvím bytového textilu (koberce) nebo barev na stěnách. Pokud zvolíte tmavší barvy povlečení nebo koberce silně absorbují jakoukoli životní energii přicházející s lidmi do místnosti. Negování jang energie je možné s doplňky podporující štěstí v lásce. V tom momentě se stává místnost více jin-ovou.

I při hledání lásky a romantiky nám ložnice dokáže pomoci. Jihozápad je světový směr, který podporuje lásku a romantiku. Pokud jste blízko novému vztahu, který chcete rozvinout, spěte v jihozápadním rohu vaší ložnice. Použití úzkého stropního svítidla zvýší jang energii v místnosti a vytvoří vhodné prostředí pro lásku.

Obrazy v ložnici by měly být párové obzvláště v rohu oblasti vztahů. Přímo nad postelí by nemělo viset nic těžkého, jako například lustr, obraz v těžkém rámu a už vůbec ne police nad hlavou! Do ložnice si určitě nedávejte rostliny v květináčích, fontánky nebo dokonce akvária, jakož i vyobrazení vody. Mrtvou energii v podobě suchých rostlin a květin také neumisťujte ve vaší ložnici.

Elektronika v ložnici
Existují dva důvody, proč není vhodné umisťovat elektroniku v ložnici. První důvod je, že zmenšují hlavní funkci místnosti. Druhý důvod, nepříznivý účinek na spící osoby v této místnosti mohou mít škodlivé elektromagnetické vlny. Všechny elektrické přístroje včetně elektrických hodin by měly být v ložnici na opačném konci místnosti než postel. Další a dost podstatnou zásadou je aby v ložnici nebyly žádné telefony. Telefony brání v naší relaxaci.

Zbytečnosti v ložnici
Vyjmenujeme si věci, co by absolutně neměly co dělat v ložnici a tím nenarušily příjemnou atmosféru této místnosti. Mezi zbytečné a narušující věci, kterých bychom se měli zbavit jsou: lahvičky s léky, kosmetické přípravky, použité kapesníky, hromádky oděvů, staré nenošené šaty a boty, plné odpadkové koše, stohy nečtených knih, laptopy a pracovní záležitosti, mobilní telefony, televizor a hi-fi souprava.