udalosti

Nejnovější články

- Reklama -udalosti

5 triků, jak udělat nabídku bytu atraktivnější

Vytvoření nabídky a její umístění v realitní inzerci není žádnou zárukou, že daná nemovitost bude prodána, dokonce prodána rychle. Zvýšení šance na úspěch si ptá i pár účinných triků, díky kterým naleznete kupujícího podstatně dříve.

 1. Definujte přesnou nabídku
  Pokud má zájemce na nabídku zareagovat, měl by přesně vědět, co je jejím cílem a za jakým účelem byla vytvořena. Pokud neobsahuje konkrétní informace o místě, kde se nachází, resp. o tom, zda je určena k prodeji nebo pronájmu, s velkou pravděpodobností bude přehlížena.
 2. Uveďte co nejvíce údajů
  V rámci definování nabídky je vhodné uvést co nejvíce údajů o nemovitosti. I když cena a výměra jsou již tradičně nejžádanějšími čísly, ke zvyšování šancí na rychlý prodej nestačí. Nabídku dělají atraktivnější i informace o stáří nemovitosti, počtu pokojů nebo o patře, na kterém se byt nachází.
 3. Fotografie řeknou nejvíce
  Navzdory plusům v podobě uvedených údajů patří k nejúčinnějším formám, jak dostat svou nabídku do centra pozornosti, strategie „méně slov, více obrázků“. Právě fotografie dokážou zájemcům napovědět, jestli si v daném bytě umí představit nový život. Obzvlášť, pokud je galerie pestrá, aktuální a záběry vystihují objekt co nejhodnověrněji.
 4. Vyberte si správný portál
  Dalším z klíčů k úspěchu je výběr portálu, kde bude nemovitost prezentována. Čím lepší portál, tím vyšší návštěvnost a tím i vyšší možnost k okamžitému prodeji bytu. Mezi ty nejnavštěvovanější na českém trhu patří Nemovitosti.cz, Topreality.sk a Reality.sk. Odborníci ale varují před umístěním nabídky na vícero webech současně, což by u zájemců mohlo vyvolávat dojem, že byt se nedokáže prodat, takže nebude dobrou volbou.
 5. Investujte do propagace
  Poslední z pětice triků vyžaduje jisté investice, ale právě efektivní propagace vám může být definitivně prodat. Na inzertních portálech lze za pár eur využívat různé nástroje na tzv. . topování, které vaši nabídku dostanou do popředí. Šance na brzký prodej tak bude opět o něco vyšší.