udalosti

Nejnovější články

- Reklama -udalosti

Jak přichystat bazén na léto – krok po kroku

Trochu relaxu a osvěžující zábavy si během léta budeme moci dopřát třeba každý den. Stačí nám kousek volného místa pro vlastní bazén a dostatek času na to, abychom ho na blížící se sezónu stihli krok po kroku přichystat.

 1. Vypusťte starou vodu
  První krok se vás týká jen v případě, že máte na dvoře zabudovaný bazén, ze kterého jste před zimou nevypustili vodu. To sice není nutné, ale ve snaze koupat se v čisté vodě je doporučena její výměna před každou sezónou, nejlépe pomocí dlouhé hadice nebo ponorného čerpadla.
 2. Vyčištění dna a stěn
  Dlouho nepoužívaný bazén vyžaduje důkladnou očistu, zvláště po jeho odzimování. Na řadu tak přichází vyčištění dna a bočních stěn od všech usazenin nebo případných nečistot. K tomuto kroku můžete použít rozličné čistící přípravky a následně dno i vysát. Zároveň se vyplatí pustit do vyrovnávání případných nerovností či nalepení nových ochranných fólií.
 3. Napuštění bazénu
  Po vyčištění povrchu a uhlazení nerovností je čas na napuštění bazénu vodou. Podobně jako při vypouštění, i tento krok vybavíte rychle a snadno pomocí hadice nebo u větších bazénů s použitím ponorného čerpadla.
 4. Spuštění filtrace
  Po napuštění bazénu můžete spustit filtraci a vodu v něm pořádně „pročistit“. Samozřejmě, filtrační zařízení by mělo být předem zkontrolováno, abyste se vyhnuli komplikacím během přípravy bazénu těsně před začátkem sezóny.
 5. Dezinfekce a následná úprava tvrdosti
  Pokud je voda přefiltrována, čeká vás další krok spojený s její dezinfekcí. Tu zvládnete díky široké nabídce produktů, které ničí zárodky řas a mikroorganismů. Hned po dezinfekci ještě přidejte přípravek na úpravu tvrdosti vody, kterým zabráníte jejímu zbarvování a přispějete k udržení jejího průzračného vzhledu.
 6. Nastavení pH
  Měřítkem celkové kvality vody jsou hodnoty pH, které mají přímý vliv na lidské tělo. Pokud po naměření dosáhnete hodnoty v rozmezí 6,6-7,8, voda v bazénu je akorát. Problémem ale nejsou vyšší nebo nižší čísla. Ty se totiž dají upravit speciálními přípravky.
 7. Přikryjte bazén a počkejte na horké dny
  Voda je přefiltrována, dezinfikována a upravena do požadovaných hodnot pH, takže bazén jako takový je připraven. Než však přijde léto, je třeba ho přikrýt a ochránit tak vodu v něm, aby se její stav do té doby nijak nezhoršil. Potom už jen počkat na první horké dny a dopřát si letní relax přímo doma.