udalosti

Nejnovější články

- Reklama -udalosti

Glamour styl – luxusní bydlení i bez milionů

Luxus nemusí stát miliony, alespoň ne při zařizování bydlení. Šikovní návrháři vědí, jak vnést do domácností pořádnou porci přepychu, aniž by to majitele dostalo na mizinu. Odpovědí je právě glamour styl.

Interiéry zařízené s prvky glamour stylu neskrývají svůj vztah k přepychu. Jejich okázalý design má být odrazem ambicí a velkých snů, přičemž hlavním cílem je ukázat se v tom nejlepším světle. Pozitivem je, že za jednotlivé zařízení a doplňky není třeba utrácet astronomické částky, protože designéři znají triky, jak to zvládnout za méně peněz. Bydlet na vysoké noze tak můžeme všichni, stačí nalézt správné variace barev, tvarů a materiálů.

5 nepsaných pravidel pro glamour interiéry:

  1. V prostoru nechybí lesk – ať už z kovů, metalických barev nebo vyleštěných podlah
  2. Design je sofistikovaný – vše má stabilní místo, bytové doplňky jsou vždy upraveny
  3. Doplňky jsou okázalé – nemusí být velké, důraz je kladen spíše na jejich luxusní vzhled
  4. Čistota je základ – každý glamour interiér má vyvolávat dojem maximální preciznosti
  5. Správný kontrast – působí charismaticky, kombinace barev nekřičí a nejsou chaotické

Nejoblíbenější glamour barvy a jejich kombinace:

Bíločerná – Nejtypičtější glamour kombinace, která působí charismaticky a v domácnosti vytváří tu správnou rovnováhu.

Tmavě modrá – Barva úspěšných, která ve spojení s lesklými bytovými dekoracemi patří do každého pokoje.

Krvavě červená – Evokuje vášeň, podporuje průbojnost, působí ohnivě. Využívat by se však měla mírně a jen ve vybraných místnostech, nejlépe jako doplňková barva.

Smaragdová a safírová – Odstíny vzácných kamenů jsou v tomto stylu vždy vítány. Navodí luxusní dojem a zároveň vnesou do domácnosti něžný půvab.

Metalická – Zlaté a stříbrné odstíny jsou sami o sobě zárukou přepychového vzhledu. Ideálně vyniknou na pastelovém, černém nebo bílém pozadí.

Doplňky, které by v glamour stylu neměly chybět:
Starožitný nábytek – I když glamour interiéry patří k těm modernějším, nouzí o starožitné prvky nikdy netrpěly. Potvrzuje to častá přítomnost vzácných historických kousků nábytku.

Křišťálové lustry – K přepychu, který dýchá trochou aristokracie, patří i křišťálové lustry. Ty jsou součástí téměř každého prostoru zařízeného v tomto stylu.

Velká zdobená zrcadla – Pompéznost na způsob glamour stylu vyzdvihují i ​​zrcadla. Ty by měly být nejen velké, ale také ozdobené postříbřeným nebo pozlaceným rámem.

Hedvábné a sametové textilie – Kvalitní bytové textilie z hedvábných či sametových látek zjemňují atmosféru v pokoji a obohacují ji o patřičnou dávku romantiky.

Kde levně nakoupit doplňky do glamour interiéru
Uvedené doplňky sice nepatří k nejlevnějším, ale jak jsme zmiňovali na úvod, ne vždy se za ně musí utrácet velké částky. V současnosti je trh tak pestrý, že pěkné a kvalitní doplňky s luxusním vzhledem seženete v zastavárnách, v antikvariátech nebo v obchodech s prodejem atrapů. Sen o luxusním bydlení si tak díky glamour stylu můžete splnit i bez milionů.