udalosti

Nejnovější články

- Reklama -udalosti

5 možností, jak využít beton v interiéru

Chladný, syrový a bezcitný, nebo vkusný, osvěžující a nezničitelný? Je jen na nás, jak budeme nahlížet na beton v roli materiálu do interiéru. V případě té druhé možnosti z něj můžeme udělat stejného domácího společníka jako ze dřeva, kůže či keramiky.

Materiál, jehož uplatnění přímo v interiéru bylo ještě před pár lety zcela nemyslitelné, se dnes stává stále častější součástí domácností. Postarala se o to poptávka po nových prvcích, na kterou designéři odpovídali různými variacemi betonových doplňků. Jejich využití následně začalo nabírat expanzivní charakter a dnes se beton nachází v našich interiérech i v těchto 5 podobách.

 1. Stěna z pohledového betonu pro krásnější vzhled
  Beton v interiéru může mít praktické i estetické využití. V případě stěn z tzv. pohledového betonu jde zejména o to druhé. Obzvláště u stěn, jejichž povrch je esteticky upraven, ve zrnitém nebo plastikovém stylu. Oblíbené jsou také motivy imitující strukturu dřeva či kůže.
 2. Pevný a odolný strop schopný izolovat objekt
  Strop jako jeden ze základních pilířů každé domácnosti vyžaduje kvalitní materiál. Mezi ty nejvhodnější patří už i beton, který je však k tomuto účelu možno využít pouze při výstavbě domů. Autoři bytových projektů totiž zatím spoléhají jen na klasické materiály. Ty ale ne vždy nabízejí tak dobrou schopnost udržovat vyváženou teplotu stavby jako právě beton.
 3. Elegantní podlaha s minimální údržbou
  Beton si uplatnění v domácnosti nachází také v podobě podlah. Nejznámější jsou betonové podlahy s „leštěným“ vzhledem, které mohou imitovat vzhled různých přírodních kamenů, nejčastěji žuly. Navíc, o takovou podlahu se po správném vyleštění a obroušení během výroby není třeba nijak speciálně starat, takže nečeká vás žádné lakování ani voskování.
 4. Kvalitní pomocník do krásnější koupelny
  Praktickou a estetickou funkci v sobě spojují také betonové doplňky do koupelny. Už to nejsou jen betonová umyvadla, která tvoří součást těchto místností. Materiál lze využít i při úpravě van a sprchových koutů. Díky své skvělé odolnosti vůči vlhkosti může být přítomen také ve výše uvedených formách, tedy jako strop, stěny nebo podlaha.
 5. Originální doplňky, kterým nechybí charisma
  Pokud je řeč o betonových doplňcích, zmínit musíme nejen praktické pomocníky do koupelen, ale i dekorativní doplňky. Stylové sošky z betonu jsou v prodejnách dostupné roky, ale mísy, vázy či dokonce lampy zhotovené z tohoto materiálu jsou víceméně novinkou.

Se zahrnutím betonu do interiérů se často pojí obavy. Materiál jako takový působí neosobně, podle mnohých až chladně. Při správném sladění s hřejivými materiály jako je dřevo a kůže se však postará o zajištění potřebného domácího komfortu. Odměnou za tento designérský risk bude originální design, který působivě změní obraz celé domácnosti.